آخرین پژوهش ها

  • 18
  • 596 مرتبه
باکتری که با  DNA نیمه مصنوعی و اضافه کردن ۲ جفت باز غیرمتعارف می تواند پروتئین هایی را که در طبیعت یافت نمی شوند تولید کند

باکتری که با DNA نیمه مصنوعی و اضافه کردن ۲ جفت باز غیرمتعارف می تواند پروتئین هایی را که در طبیعت یافت نمی شوند تولید کند

01/31/1397

🔹در این تحقیقات باکتری ها نه تنها به دو جفت پایه اضافی متصل شده اند، بلکه به منظور خواندن این بازهای اضافه شده  و ایجاد پروتئین های نوین به عنوان یک نتیجه منتشر شده است.

🔹تمام زندگی طبیعی بر اساس کد ژنتیکی این چهار جفت پایه ساخته شده است که ما A، T، G و C آن را می نامیم. با استفاده از این چند باز  سلول می تواند تمام پروتئین های مختلفی که برای ساختن زندگی ساخته شده است را ایجاد کند. 
محققان، با این حال، موفق به ایجاد و قرار دادن دو جفت باز مصنوعی  به کد ژنتیکی میکروب شدند ، که آنها X و Y نامیده اند.

🔹محققان در موسسه تحقیقاتی اسکریپس  در ابتدا در سال 2014 اعلام کردند که تیم موفق به ایجاد یک گونه مهندسی شده E. coli با اینDNA شده است، اما میکروب ها ناپایدار بوده و در هنگام تقسیم شدن، جفت باز اضافی خود را از بین می برند.

🔹انها سه سال دیگر  تکنیک هایی را به کار بردند که DNA باکتری را به اندازه کافی دوام بیاورد تا جفت پایگاه های ژنتیکی منتقل شود. مشخص نمودن پیشرفت آنها در ماه ژانویه امسال مشخص شد که  مهمترین گام درگیر ساختن سیستم ایمنی میکروب است تا زمانی که تقسیم شود، هر DNA حاوی دو باز مصنوعی است

🔹تیم گزارش داده است که میکروب های مهندسی شده اکنون می توانند DNA خود را با شش جفت باز  بخوانند و آن را به پروتئین هایی که در طبیعت وجود ندارد، تبدیل کنند. 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.