آخرین پژوهش ها

  • 30
  • 881 مرتبه
دانشمندان به طور تصادفی کشف کردند که نانو ذرات حاصل از برگ چای باعث مرگ سلول های سرطانی ریه می شود

دانشمندان به طور تصادفی کشف کردند که نانو ذرات حاصل از برگ چای باعث مرگ سلول های سرطانی ریه می شود

03/10/1397

 

دانشمندان دانشگاه هند و سوانسی در انگلیس اخیرا کشف کرده اند که نانوذرات حاصل از برگ چای می توانند سلول های سرطانی ریه را مهار و از بین ببرد.

این کشف که  کمی عجیب و غریب به نظر می رسد به عنوان نقاط کوانتومی شناخته می شود، ( گاه هر سه بعد ماده در مقیاس نانومتری قرار گیرد، ساختار حاصل را نقطه‌ی کوانتومی می‌نامیم)  آنها خیلی غیرقابل تصور کوچک هستند که قادر به نفوذ به نانوپورهای سلول های سرطانی هستند و آنها را با یک اثر سیتوتوکسیک منجفر میکنند و به این ترتیب 80 درصد از آنها را از بین میبرند.

استفاده از نانوذرات در حال حاضر در زمینه های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. به عنوان مثال، شرکت ها با استفاده از تکنولوژی کوانتومی نقطه برای ارائه کیفیت رنگ برتر برای تلویزیون و صفحه نمایش  و پانل های خورشیدی کارآمد تر بهره میبرند. آنها همچنین برای تصویربرداری از تومور مفید هستند، زیرا ساختار تغییر پذیر آنها باعث می شود خواص فلورسنت منحصر به فرد آنها در نور کم افزایش یابد. با این حال، روند ساخت آنها به صورت شیمیایی پیچیده و گران است و می تواند عوارض جانبی سمی داشته باشد.


تصاویر میکروسکوپ های سلول های سرطانی ریه: چپ بدون درمان و راست با نقطه های کوانتومی درمان می شود. دانشگاه سوانسی

بنابراین، تیم تصمیم به ایجاد یک روش ساده تر برای تولید نانوذرات غیر سمی گرفت ، که در مجله ACS Applied Nano Materials چاپ شده است  آنها این کار را با عصاره برگ چای Camellia sinensis با دو ماده شیمیایی دیگر انجام دادند. محققان متوجه شدند  چیزی باعث می شود که نقاط کوانتومی سلول های سرطانی را بین ببرد

دکتر سوداگار پیتچیمیوتو، پژوهشگر ارشد این پروژه، در بیانیه ای توضیح داد: "تحقیقات ما شواهد قبلی را تایید کرده است که عصاره برگ چای می تواند جایگزین غیر سمی برای ساخت نقاط کوانتومی با استفاده از مواد شیمیایی باشد."

با این حال، شگفت انگیز بود که نقاط  کوانتومی به طور فعال رشد سلولهای سرطانی ریه را مهار کردند. و ما این انتظار را نداشتیم. "

باید تأکید کرد که این به معنای نوشیدن چای نخواهد بود و یا "درمان" سرطان ریه نیست. . ااین یک تحقیق اولیه است و موضوع پیچیده تر از این بحث است. دکتر Pitchaimuthu به خبرگزاری بی بی سی گفت که آنها تصور می کنند که در دو سال دیگر می توانند آزمایشات انسانی را انجام دهند  و اگر همه چیز خوب باشد، شاید یک درمان مناسب در  دهه بعد باشد.

با این وجود، این تحقیقات در مورد چای نشان می دهد که نقاط کوانتومی می تواند پتانسیل واقعی در زمینه تحقیقات سرطان و فراتر از آن را داشته باشد.

دکتر پیتچیمیوتو افزود: "گام بعدی افزایش عملیات ما است، ما می خواهیم نقش عصاره برگ چای در تصویربرداری سلول سرطانی و رابط بین نقاط کوانتومی و سلول سرطانی را بررسی کنیم."

"ما می خواهیم یک" کارخانه نقطه کوانتومی "را راه اندازی کنیم که به ما اجازه می دهد به طور کامل روش هایی را که می توان از آنها استفاده کرد، کشف کرد."


منبع: ای اف ال ساینس

ترجمه:رویاد...

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.