آخرین پژوهش ها

  • 46
  • 832 مرتبه
چگونه زندگی روی زمین آغاز شد؟ و آیا می تواند چیزی مشابه در سیاره دیگری (یا ماه) رخ دهد؟

چگونه زندگی روی زمین آغاز شد؟ و آیا می تواند چیزی مشابه در سیاره دیگری (یا ماه) رخ دهد؟

05/28/1397

چگونه زندگی در کیهان آغاز شد؟ ناسا پروژه پنج ساله ای را برای یافتن این سوال آغاز  می کند

چگونه زندگی روی زمین آغاز شد؟ و آیا می تواند چیزی مشابه در سیاره دیگری (یا ماه) رخ دهد؟
  تیم تحقیقاتی دانشگاه Rutgers  با 6 میلیون دلار توسط ناسا برای بررسی این موضوع در طول پنج سال آینده تحقیقات خود را شروع میکند.


یک فرضیه وجود دارد که به بنام "پروتئین نانوماشینی" معروف است. این آنزیم های خاصی هستند که از طریق تعامل بین اسید آمینه تشکیل شده اند که نقش بسیاری در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی حیاتی ایفا می کنند، حتی با استفاده از اکسیژن که برای سلول های بدنمان نفوذ می کنیم، فرایندی است که همه ما می توانیم در زندگی حیاتی داشته باشیم. قبل از رفتن به  Scientologist و تصویر کمی سفینه های بیگانه آوردن این ترکیبات تشکیل دهنده زندگی به زمین، این نانوماشین های پروتئینی توسط برخی از تمدن پیشرفته کاشته شده اما به طور طبیعی توسط شهاب سنگ تحویل داده شد.

 G Falkowski محقق اصلی این پروژه و استاد دانشگاه راتگرز، در مصاحبه ای با Rutgers Today، او دقیقا توضیح داد:ما با اکسیژن تنفس می کنیم و بخار آب و دی اکسید کربن را دفع می کنیم و در آن فرآیند اتم های هیدروژن را که شامل یک پروتون و یک الکترون هستند، به اکسیژن برای تولید آب (H2o) منتقل می کنیم. الکترونها را از مواد غذایی که ما می خوریم اکسیژن در هوا برای به دست آوردن انرژی است. هر ارگانیزم بر روی زمین الکترونها را برای تولید انرژی حرکت می دهد. "

بنابراین، زندگی خود به این حرکت الکترونها متکی است. دانشمندان هنوز نمی دانند که چگونه این فرایندها در ابتدا تکامل یافته است. Falkowski توضیح داد که آنچه که آنها می دانند این است که در تاریخ بسیار اولیه این سیاره، اسیدهای آمینه با شهاب سنگ ها سفر کردند. این تیم متقاعد شده است که بعضی از این ترکیبات برای ساخت نانوساختارها قبل از زندگی آغاز شده است.

وی افزود: "هر بار که نفس می کشیم، آنزیم [یک نانوتکنولوژی] در هر سلول به شما اجازه می دهد تا الکترون ها را به اکسیژن انتقال دهید." "آنزیم ها، مانند تمام پروتئین ها، از اسیدهای آمینه ساخته می شوند که از آن 20 عدد موجود در زندگی استفاده می شود."

در حال حاضر، آنها تلاش دارند تا پروسه را با ده ها هزار ساختار پروتئینی که در بانک اطلاعات پروتئینی Rutgers برگزار می شود، بازسازی کنند.

اگر ثابت شود درست است، این نه تنها نحوه زندگی در اینجا روی زمین را توضیح می دهد، بلکه آن را در گذشته، در حال حاضر یا در آینده در سایر سیارات می تواند توضیح دهد. در دهه گذشته، اخترشناسان بیش از 3700 سیاره خارج از منظومه شمسی ما کشف کرده اند، که بعضی از آنها می توانند - به طور بالقوه - زندگی را در کنار هم قرار دهند.

"بسیاری از این ها سیاره های بالقوه سنگی هستند که به اندازه ستاره ای نزدیک اند که ممکن است آب مایع داشته باشند و ما می خواهیم بفهمیم که گازهای موجود در این سیارات توسط حیات موجود ایجاد شده اند، مانند اکسیژن روی زمین" .

با این حال، او فکر می کند بعید باشد که ما شواهدی برای اثبات وجود زندگی در مریخ را به زودی پیدا کنیم

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.