آخرین پژوهش ها

  • 69
  • 564 مرتبه
چرا اپیدمی بیماری های عفونی از افریقا و شرق آسیا شروع می شود

چرا اپیدمی بیماری های عفونی از افریقا و شرق آسیا شروع می شود

01/24/1399

جهانی ناشی از بیماریهای عفونی نوظهور است. اگرچه در تمام طول تاریخ بشریت همه گیری ها پدید آمده است ، اما به نظر می رسد اکنون آنها رو به افزایش است. فقط در 20 سال گذشته ، کرونا ویروس ها به تنهایی باعث شیوع سه شیوع عمده در سراسر جهان شده اند. حتی نگران کننده تر ، مدت زمان بین این سه بیماری همه گیر کوتاه تر شده است.

ویروس شناس و مدیر وابسته آزمایشگاه تشخیصی حیوانات در دانشگاه ایالتی پن  و آزمایشگاه  ویروس های جانوری :بسیاری از بیماری های همه گیر حداقل در یک چیز مشترک هستند آنها از آسیا یا آفریقا شروع شده اند با دلایلی که ممکن است شما را غافلگیر کند.

🔹️انفجار جمعیت و تغییر مناظر شهری

تغییر بی سابقه در جمعیت انسانی یکی از دلایلی است که بیشتر بیماری ها در آسیا و آفریقا سرچشمه می گیرد. شهرنشینی سریع در سراسر آسیا و مناطق اقیانوس آرام اتفاق می افتد ، جایی که 60 درصد از جهان در آن زندگی می کنند. براساس اعلام بانک جهانی ، تقریباً در طول دهه اول قرن بیست و یکم تقریباً 200 میلیون نفر به مناطق شهری شرق آسیا نقل مکان کردند. برای چشم انداز این موضوع ، 200 میلیون نفر می توانند هشتمین کشور پرجمعیت جهان را تشکیل دهند.

مهاجرت در این مقیاس به معنای نابودی  جنگل ها برای ایجاد مناطق مسکونی است. حیوانات وحشی ، مجبور به نزدیک شدن به شهرها شده اند، ناگزیر با حیوانات اهلی و جمعیت انسانی روبرو می شوند. حیوانات وحشی غالباً دارای ویروس هستند. به عنوان مثال خفاش ها می توانندحامل بسیاری از ویروس ها باشند را و جهش گونه به گونه ویروس ، در نهایت می توانند افراد را آلوده کنند.

سرانجام ، شهرنشینی شدید به یک چرخه شریر تبدیل می شود:  گسترش انسان و از بین رفتن زیستگاه در نهایت موجب نابودی شکارچیان از جمله مواردی می شود که از جوندگان تغذیه می کنند. با شکارچیان از بین رفته - یا حداقل با تعداد آنها به شدت کاهش یافته است - جمعیت جوندگان منفجر می شود. و همانطور که مطالعات در آفریقا نشان می دهد ، خطر ابتلا به بیماری زونا نیز وجود دارد.


🔹️کشاورزی معیشت و بازار حیوانات

مناطق گرمسیری ، غنی از تنوع زیستی میزبان ، در حال حاضر یک استخر بزرگ از عوامل بیماری زای را در خود نگه می دارند ، احتمال بروز پاتوژن جدید را تا حد زیادی افزایش می دهد. سیستم کشاورزی در سراسر آفریقا و آسیا کمکی نمی کند.

در هر دو قاره ، بسیاری از خانواده ها به کشاورزی معیشتی و تهیه کالاهای کوچک دام احتیاط دارند. کنترل بیماری ، مکمل خوراک و مسکن آن حیوانات بسیار محدود است. گاو ، مرغ و خوک ، که می توانند بیماری آندمیک داشته باشند ، غالباً در تماس نزدیک با یکدیگر ، انواع حیوانات غیربومی و انسان قرار دارند.

و نه فقط در مزارع: بازارهای حیوانات زنده ، که در سراسر آسیا و آفریقا معمول است ، دارای شرایط شلوغ و اختلاط صمیمی گونه های مختلف از جمله انسان است. این نیز نقش مهمی در نحوه ظهور و گسترش پاتوژن قاتل بین گونه ها دارد.

خطر دیگر: شکار گوشتی و قصابی ، که به ویژه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا رواج دارد. این فعالیت ها ، به دلیل اینکه گونه های جانوری را تهدید می کند و اکوسیستم های غیرقابل برگشت را تغییر می دهد ، 

🔹️طب سنتی چینی
طب سنتی چینی نیز در نظر دارد داروهای مختلفی مانند آرتروز ، صرع و اختلال نعوظ را برای شما مهیا کند. اگرچه هیچ مدرک علمی برای پشتیبانی بیشتر ادعاها وجود ندارد ، اما آسیا مصرف کننده عظیمی از محصولات طب سنتی چینی است. ببرها ، خرسها ، کرگدن ها ، پنگولین ها و سایر گونه های حیوانی شاخساره می شوند بنابراین می توان قطعات بدن آنها را در این داروهای مشكوك مخلوط كرد. این ، بیش از حد ، نقش مهمی در افزایش تعامل حیوان و انسان دارد. از این گذشته ، به احتمال زیاد تقاضا رو به افزایش است ، زیرا بازاریابی آنلاین و رشد بی رحمانه آسیا افزایش می یابد

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.