آخرین پژوهش ها

  • 7
  • 932 مرتبه
دانشمندان کلید بازسازی عروق خونی را پیدا می کنند

دانشمندان کلید بازسازی عروق خونی را پیدا می کنند

12/29/1396

🔹یک تحقیق جدید که توسط محققان در موسسه SBP انجام شده است، می گوید یک مسیر سیگنالینگ برای آنژیوژنز، رشد عروق خونی جدید از عروق پیش از آن، ضروری است. یافته های منتشر شده در Communications ممکن است راهکارهای جاری را برای بهبود جریان خون در بافت های ایسکمیک بهبود بخشد، مانند آن که در آترواسکلروز و بیماری عروقی محیطی مرتبط با دیابت وجود دارد
 

🔹تحقیقات ما نشان می دهد که تشکیل عروق خونی  نیاز به فعال شدن پروتئین کیناز آکت توسط یک پروتئین به نام R-Ras دارد و این مکانیزم برای تشکیل ساختار  عروق خونی لازم است.  دانشیار دانشگاه در SBP. "می گوید یافته ها مهم هستند، زیرا آنها امید جدیدی را در مورد روند بیولوژیکی مورد نیاز برای افزایش جریان خون در بافت های ایسکمیک قرار می دهند." 🔹تلاش های قبلی برای درمان ایسکمی با ایجاد عروق خونی جدید بر روی ارائه عوامل رشد آنژیوژنیک مانند فاکتور رشد اندوتلیال عروق (VEGF) به مکان های  ایسکمی متمرکز شده بوده است. 

🔹از طرفی تیم تحقیقاتی کوماتسو توضیح می دهد: "VEGF تنها نمی تواند به طور کامل از تشکیل این ساختار حامل کمک کند". "عروق عملکردی باید دارای یک لومن باشد. که یک بازوی لوله ای است که به خون و مواد مغذی اکسیژن اجازه می دهد تا از طریق بدن عبور کنند."
🔹 نویسنده اصلی این مقاله می گوید: "تولید عروق خونی جدید شبیه به رشد درختان است، جوانه ها از عروق های موجود توسعه می یابد. 
🔹"این مطالعه نشان می دهد که گام های متمایز و سیگنال هایی وجود دارد که روند را کنترل می کنند.

کوماتسو می گوید: "ما میگوییم که فعال سازی VEGF و R-Ras و فعال سازی سیگنال Akt مکمل یکدیگر باشند، هر دو  برای تولید عروق خونی کامل لازم است

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.