جئوگرافیک

مطالب

مستند حاجی عباس

مستند حاجی عباس ویژه

حاجی عباس در روستای رویین بیش از ۴۰ سال است در روز عاشورا مراسم ویژه ای را برپا می کند مستند حاجی عباس (مراسم روز عاشورا در روستای رویین_خراسان شمالی)

کاربرد خون آبی خرچنگ نعل اسبی در پزشکی

کاربرد خون آبی خرچنگ نعل اسبی در پزشکی ویژه

اگر تا به حال دارو مصرف کرده اید یا یک ایمپلنت جراحی دریافت کرده اید، از خرچنگ نعل اسبی تقدیر  کنید. گرچه این موجودات ما قبل تاریخی هستند، اما این موجودات دریایی برای پزشکی مدرن ضروری اند. هر داروی تایید شده توسط FDA - و همچنین هر دستگاه ایمپلنت و پروتز - باید با استفاده از عصاره ای از خون آبی این موجود  آزمایش شود.

54 راهکار عملی  جهت مقابله با بحران آب و کم ابی

54 راهکار عملی جهت مقابله با بحران آب و کم ابی ویژه

راه هایی ارزان قیمت برای جلوگیری از هدر روی آب و صرفه جویی در مهمترین ماده برای حیات بشر 90 درصد هدر رفت اب در حوزه کشاورزی است پس از امروز به فکر آبیاری قطره ای جهت محصولات کشاورزی خود باشید و بهتر از با تکنولوژی روز آشتی کنید در ادامه به 53 مورد دیگر اشاره می شود.

رویین درون دره ای با چشم انداز رویایی

رویین درون دره ای با چشم انداز رویایی ویژه

روستای رویین در 26 کیلومتری شمال شهر اسفراین و 52 کیلومتری جنوب شرقی شهر بجنورد و 7 کیلومتری جاده اسفراین به بجنورد، در یکی از دره‌های دامنه جنوبی آلاداغ به نام دره رویین واقع شده است.  این روستا به سبب شکل پلکانی آن به روستای ماسوله‌ای رویین نیز شهرت دارد و یکی از نقاط خوش آب و هوا و از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان اسفراین می‌باشد.  ارتفاعات بلند، رودخانه‌های دائمی و درختان چنار کهنسال چهره این روستای ماسوله‌ای را منحصر به فرد ساخته است.  منطقه گردشگری رویین به روستای شکوفه‌های سیب نیز معروف است و از مشخصات بارز آن کوچه‌های پیچ در پیچ، بافت قدیمی خانه‌ها و شیب کوچه به کوچه روستا است که نظر بینندگان را به خود جلب می‌کند. در رویین، ۴ اصله درخت چنار با قدمتی بالای پانصد سال شناسایی شده که بخشی از اعتبار و قدمت این منطقه گردشگری زیبا را نمایان می کند.

ویدیو کوتاه آموزشی روش پیوند گیاهان

ویدیو کوتاه آموزشی روش پیوند گیاهان ویژه

در این ویدیوی کوتاه خواهیم اموخت چگونه می شود از سبزیجاتی که تهیه میکنیم یک گلخانه کوچک در خانه ایجاد کنیم و همیشه سبزی تازه برای  تهیه غذا آماده باشد و اینگونه در کنار صرفه اقتصادی خانه ای سبز و البته مفرح ذاشته باشیم

آلوده شدن کره زمین به پلاستیک یکی از بزرگترین مشکل زیست محیطی امروز به شمار می‌رود و تهدیدی است برای حیات در زمین و دریا

آلوده شدن کره زمین به پلاستیک یکی از بزرگترین مشکل زیست محیطی امروز به شمار می‌رود و تهدیدی است برای حیات در زمین و دریا ویژه

ده واقعیت تکان دهنده درباره پلاستیک وبسایت روز زمین (www.earthday.org) همزمان با روز زمین ده واقعیت تکان دهنده درباره پلاستیک و تاثیر مخرب آن بر محیط زیست را گرد آورده و منتشر کرده است: ۱. از دهه پنجاه میلادی که اولین پلاستیک‌ها وارد بازار شدند تاکنون ۸.۳ میلیارد تن پلاستیک تولید شده است. تولید سالانه پلاستیک به اندازه کل وزن بشریت است.