جئوگرافیک

مطالب

  • 43
  • 9898 مرتبه
کاربرد خون آبی خرچنگ نعل اسبی در پزشکی

کاربرد خون آبی خرچنگ نعل اسبی در پزشکی

07/20/2018

 

🔸️اگر تا به حال دارو مصرف کرده اید یا یک ایمپلنت جراحی دریافت کرده اید، از خرچنگ نعل اسبی تقدیر  کنید. گرچه این موجودات ما قبل تاریخی هستند، اما این موجودات دریایی برای پزشکی مدرن ضروری اند.
هر داروی تایید شده توسط FDA - و همچنین هر دستگاه ایمپلنت و پروتز - باید با استفاده از عصاره ای از خون آبی این موجود  آزمایش شود.

🔹️خرچنگ نعل اسبی دارای یک سیستم ایمنی اولیه هستند، از این رو  آنها با   یک ترکیب در خون خود به نام Limulus Amebocyte Lysate با عفونت مبارزه می کنند. LAL در برابر قارچ ها، ویروس ها و اندوتوکسین های باکتری متصل و لخته می شود و از خرچنگ ها محافظت می کند.
این ترکیب مبتنی بر آزمون LAL، آزمون غربالگری استاندارد بین المللی برای آلودگی باکتری ها است. این ترکیب می تواند سموم را شناسایی کند - حتی در غلظت یک قسمت در هر تریلیون  اگر موجود باشد، عصاره خون آنها را احاطه می کند، و محلول را به یک ماده ژله مانند تبدیل می کند.

 

 در حال استخراج خون از خرچنگ نعل اسبی جهت استفاده پژوهشی و پزشکی

 


🔹️با هر دارویی که نیاز به آزمایش LAL دارد، صنعت داروسازی نیاز به مقدار زیادی خون خرچنگ نعل اسبی دارد. در واقع، برآورد شده است که بازار جهانی برای محصولات بر اساس آزمون LAL بیش از 200 میلیون دلار است.
پرورش خرچنگ نعل اسب  مشکل است زیرا در طول زمان، کیفیت خون کاهش می یابد. بنابراین، خرچنگ های وحشی، هر ساله  به دریا می روند.
در سال 2012، بیش از 610،000 از حیوانات برای اهداف زیست پزشکی مورد استفاده قرار گرفتند.
خرچنگ نعل اسب در ساحل دریا در نزدیکی ساحل زندگی می کنند و به آب های کم عمق می پیوندند. این زمانی است که گردآورنده  آنها را جمع آوری می کنند.

 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.